15 Mayıs 2013 Çarşamba

Yeni nesil arasında önemini kaybetmeye yüz tutmuş ama bizim özümüzü yansıtan Türkülerimiz..


Evet arkadaşlar bu benim ilk postum olduğu için böyle bir konuyla başladığım için beğenmeyebilirsiniz yada şaşırabilirsiniz, ama benim hayatımdaki en değerli şey Türkülerimiz olduğu için bu konuyu açmak istedim.. Banada aynı şekilde yeni nesil muamelesi yapılmasına asla haz etmem.. Kendimi yeni nesil gibi değilde yıllardır bu topraklarda yaşamış birisi gibi hissediyorum.. Benim gibi düşünen birileri vardır illaki, bu yazımı okurlar mı okumazlar mı onlara ulaşmış mıyımdır bilmiyorum..Ama köşede bi yerde de olsa vardır eminim.. Türkülerimize baktığımızda geçmişimizi, yaşadıklarımızı, özümüzü bulur görürüz. Bizleri anlatan en önemli şeydir.. O yüzden Türkülerimize hak ettiği değeri vermeli ve özümüzü doğru bir şekilde yansıtmalıyız.
Saygılarımla..

4 yorum:

 1. blog dünyasına hoş geldin canımmm...
  türkülerimiz özümüzdür her zaman...

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Meltem, blog dünyasına hoşgeldin . bence çok güzel bir konuyla başlangıç yapmışsın. Anadolu insanı yıllarca acılarını, hasretini, sevgisini kısacası tüm duygularını türkülerle dile getirmiş bizim özümüz olmuş.Eşim kızlarım ve ben yazılan derlenen türküleri dinlemekten çok büyük keyif alanlardanız.bir tek şartla türküyü orijinal haliyle okumayı becerenlerden dinleriz.Bence sadece eski nesil değil yeni nesildende çok meraklısı var ve bu bizi çok mutlu ediyor.. Güzel paylaşımlarda buluşmak üzere kocaman sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende elimden geldiğince türkülerimizi orjinal halinde dile getirmeye çalışıyorum... Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

   Sil